Добри практики

20 Март2026

Първокласници от Първо СУ съчетават уроци по човечност и грижа за природата

Учениците от 1. „б“ клас в Първо СУ „Св. Седмочисленици“ превърнаха учебните часове в поредица от вдъхновяващи преживявания, които съчетават хуманизма с екологичното самосъзнание. По своя инициатива децата организираха емоционална среща под надслов „Чаша чай и приятелство“, на която поканиха целия випуск на първите класове по повод празника Курбан Байрам. Малките домакини посрещнаха своите гости с чаша подсладен чай, много топлина и внимание. Те показаха, че училището гради ценности като уважение и толерантност. Децата разбраха, че празниците обединяват хората и ни учат на доброта. Всеки ученик нарисува своя най-добър приятел, а накрая всички заедно изпяха песента „Приятелство“.

Паралелно с тези социални уроци, класът отбеляза и Световния ден на водата. Учениците прочетоха книга за Черно море и осъзнаха високата стойност на всяка капка на планетата. Те научиха интересни факти за морската среда и изработиха общо табло с тематични рисунки. Тези инициативи оставят топли спомени и възпитават децата като отговорни личности. Чрез своя пример малките ученици доказват, че градят свят, изпълнен с доброта, знание и взаимно уважение.

Back to Top